Shmayaa
Hakkımızda

 
MEZOPOTAMYA'NIN SESİ

Shmayaa Hotel ile ilgili ilk anılarınız, Eski Midyat'a geliş yolundaki tarihi yerleşimlerle başlıyor. Günümüze kadar gelebilen eserlerin ve kültürlerin harmanlanmış uyumunu, dağların ve ovaların büyüsünü taşıyan Aramice (Süryani) ustalarının göz nuru ile bezenmiş konakların bulunduğu Aramice (Süryani) Mahallesi' ne vardığınızda, bütün bu tarihi dokuların içerisinde sizi büyük bir ilgi ve sevgiyle karşılayan muhteşem bir Aramice (Süryani) Konağı "SHMAYAA" ile karşılaşıyorsunuz.

1600 yıllık tarihi ile, Aramice (Süryani) konağından restore edilerek ortaya çıkarılmış Shmayaa Otel' de tarihin bile yıpratmaya gücünün yetmediği kendine has taş oyma işçiliği olan 18 misafir odası bulunmaktadır. Ayrıca yöreye özgü 3 adet cibinlikli Midyat tarzı "tahtlar" açık hava konaklama imkanı sunmaktadır.

Shmayaa Hotel, halihazırda açık hava müzesi niteliğinde olan Mardin'in Midyat ilçesinde gümüşçüler çarşısının hemen üzerinde, Aramice (Süryani) Mahallesinde ve kiliselerin tam ortasında yer almaktadır.
  • 7/24 açık ve personel bulunan bir resepsiyon.
  • Oda ücretine dahil olan günlük oda hizmeti.
  • Her üniteye özel banyo.

SHMAYAA Butik Otel BEDRİ SİNCAR tarafından yöreye kazandırılmıştır.

Kendine özgü mimarisi ile 'Midyat taşı' işçiliğinin en güzel örneklerini sunan odaları 1600 yıllık geçmişi ile farklı dil ve dinlerdeki tüm insanları kardeşçe karşılamaktadır. Taş işçiliği kadar önemli gümüş Telkari sanatını ve Aramice (Süryani) şarabını yöreyi gezerken tanıma fırsatınız olacaktır. Otelimiz bünyesinde organize edebileceğiniz günübirlik mesafedeki tarihi turlar sizi büyülemeye yetecektir.

Konağın tarihi işlemelerinin muhteşemliği, gün batımının sihirli görüntüleri ve manzaranın etkisiyle o büyülü Mezopotamya Ovası' nda olmaya doyamayacaksınız.

Ve bizler sizleri konağımızda ağırlamaktan büyük bir onur ve mutluluk duyacağız.